280247591_446190020645360_2984292087937688914_n

Zaczynamy projekt „Kraków Przyszłości”!

Na skwerze Jacka Woźniakowskiego 13 maja 2022r. odbyła się konferencja prasowa rozpoczynająca nowy projekt „Kraków Przyszłości”. W ramach projektu politycy i samorządowcy krakowskiej platformy będą spotykać się i rozmawiać z mieszkańcami na temat przyszłości Krakowa. Dzięki temu możliwe będzie ustalenie wspólnej wizji miasta, którą zgodnie z rezultatem tych konsultacji będziemy realizować w najbliższych latach.
„Kiedy obostrzenia pandemiczne znikają rozpoczynamy kompleksowe konsultacje z mieszkańcami pytając ich o „Kraków Przyszłości”. Chcemy słuchając propozycji mieszkańców, ale także przedstawiając im własne propozycje zbudować wizję naszego miasta za 20-30 lat. Miasta, które będzie odpowiadać przede wszystkim na potrzeby mieszkańców, ale równocześnie będzie odporne na zewnętrzne problemy i zawirowania. Miasta nowoczesnego, rozwijającego się, ale niezapominającego o osobach wykluczonych czy niepełnosprawnych.” – mówił Szczęsny Filipiak, przewodniczący platformy obywatelskiej w Krakowie.
Co miesiąc będziemy pytać mieszkańców o ich odczucia, pomysły i uwagi w najważniejszych obszarach. Będziemy z nimi rozmawiać w parkach, na piknikach, podczas debat, ale także zbierać uwagi w formie online na stronie krakowprzyszlosci.org. Po każdym cyklu przedstawimy podsumowanie wraz z wnioskami i pomysłami na zmiany. – wskazywał Przewodnicy Małopolskich struktur Platformy Obywatelskiej, poseł Aleksander Miszalski.
„Pytaniem, od którego chcemy zacząć są „Wyzwania i szanse Krakowa przyszłości”. Pierwsze rozmowy z mieszkańcami już dzisiaj po konferencji, ale przede wszystkim w najbliższy weekend. W sobotę w godz. 12 – 17 w Parku Lotników Polskich, obok strefy gastronomicznej Tauron Areny i w niedzielę w tych samych godzinach w Parka Jordana obok wodnego placu zabaw. Z udziałem parlamentarzystów, radnych miasta, dzielnic i członków Platformy będziemy rozmawiać z mieszkańcami o Krakowie przyszłości, ale również odpowiadać na pytanie dotyczące tych bieżących problemów” – dodawał Senator Bogdan Klich.
Tytułem puenty senator Jerzy Federowicz podkreślał – „Nie rozpoczynamy rozmowy z mieszkańcami, bo ta rozmowa trwa cały czas w wielu obszarach, ale rozpoczynamy nowy etap konsultacji, nową formę dialogu o wyzwaniach przyszłości. Będziemy jeszcze bardziej aktywni, nie będziemy czekać, ale będziemy tam gdzie mieszkańcy, gdzie ich problemy, tam gdzie ich pomysły”.
Konferencję zakończyło wspólne wypełnianie ankiet z mieszkańcami przechadzającymi się wzdłuż plant oraz zapowiedź weekendowych spotkań w Parku Lotników Polskich (sobota 12-17) oraz Parku Jordana (niedziela 12-17).

Tags: No tags

Comments are closed.