WhatsApp Image 2022-11-23 at 09.22.02

Podsumowanie wyników trzeciej ankiety. Jaki transport przyszłości w Krakowie?

23 listopada 2022 roku na konferencji prasowej przed Urzędem Miasta Krakowa zaprezentowaliśmy wyniki trzeciej ankiety prowadzonej w ramach akcji „Kraków Przyszłości”. Ankieta dotyczyła komunikacja w Krakowie. Konferencję poprowadziła Radna Miasta Iwona Chamielec. Jako pierwszy głos zabrał Poseł na Sejm RP Aleksander Miszalski. Przypomniał on założenia całej akcji, która trwa od maja bieżącego roku. Co miesiąc, dwa miesiące pytamy mieszkańców o najważniejsze kwestie dotyczące Krakowa. Pierwszym etapem były szanse i wyzwania Krakowa przyszłości, a drugim wielokulturowy, otwarty Kraków. Teraz rozmawialiśmy o komunikacji. Radny Miasta Krakowa Łukasz Sęk, koordynator akcji „Kraków Przyszłości” poinformował, że zebrano 920 ankiet. Ankiety zbieraliśmy od 5 października, zarówno w formie online jak i tradycyjnej podczas spotkań z mieszkańcami. Omówił także odpowiedzi na pierwsze pięć pytań, ich rozkład można znaleźć na wykresach poniżej. Następnie Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Krakowie Szczęsny Filipiak podziękował wszystkim uczestnikom akcji oraz przedstawił odpowiedzi na pozostałe 5 pytań. Wyniki tych konsultacji będą dla nas wskazówką dla podejmowania działać bieżących oraz dla przygotowania programu na wybory samorządowe w Krakowie w 2024 roku. Następnym tematem, który będziemy chcieli konsultować będą sprawy ekologii i energetyki.

Link do nagrania całej konferencji.

Odpowiedzi na pytania:

Proszę zaznaczyć w skali 1 – 5 czy zgadza się Pan/Pani z poniższymi stwierdzeniami odnośnie Krakowa? (1 – zupełnie się NIE zgadzam, 2 – raczej się NIE zgadzam, 3 – nie mam zdania, 4 – raczej się zgadzam, 5 – całkowicie się zgadzam)

Pytanie 1. W Strefie Płatnego Parkowania mieszkańcy powinni płacić niższe stawki niż osoby spoza Krakowa.

Pytanie 2. W komunikacji zbiorowej ważniejsza jest jakość, tzn. ilość połączeń, częstotliwość, punktualność i komfort, niż najniższa cena.

Pytanie 3.  Budowa dróg dla rowerów powinna być zdecydowanie przyśpieszona.

Pytanie 4. W komunikacji zbiorowej należy płacić za liczbę przejechanych przystanków, a nie czas jazdy.

Pytanie 5. Strefa Płatnego Parkowania powinna być rozszerzona na kolejne obszary.

Pytanie 6. Komunikacja zbiorowa w Krakowie funkcjonuje dobrze.

 

Pytanie 7. Należy wprowadzić tzw. bilet aglomeracyjny obejmujący komunikację zbiorową i kolej.

Pytanie 8. Samochód to najlepszy środek transportu w Krakowie.

Pytanie 9. Stawka w Strefie Płatnego Parkowania powinna być bardziej zróżnicowana w zależności od odległości od centrum miasta.

Pytanie 10. Zaznacz czy i od kiedy należy wprowadzić ograniczenia w poruszaniu się w Krakowie aut generujących największe zanieczyszczenia?

 

Tags: No tags

Comments are closed.